Známý a oblíbený novojičínský Pěvecký sbor Ondráš oslaví tento pátek poslední jarní měsíc. V Beskydském divadle v Novém Jičíně nabídne svůj májový koncert, který nazval V rytmu jara. „Těšit se můžeme na vyloženě jarní repertoár. K tomu se spolu s Ondrášem v divadle představí i několik vzácných hostů - vokální chlapecké seskupení při Gymnaziu a SOŠ Nový Jičín Sextet, hráči na bubny a jiné netradiční hudební nástroje Napkelte a bubenická škola Kubuku," lákají na pátek do divadla organizátoři.

Pěvecký sbor Ondráš je známým hudebním tělesem a mezi smíšenými sbory se pohybuje již 59 let. Začátky jeho činnosti se datují od roku 1951. „Hlavním cílem naší činnosti je i dnes sdružovat lidi se zájmem o zpěv a hudbu, která je univerzální řečí na celém světě a kultivuje sboristy, dirigenta a posluchače. v tom je asi největší přínos a smysl amatérského zpívání," píší o sobě jeho členové na svých stránkách.

V současné době tvoří sbor přibližně 45 členů, kteří mají své trvalé zázemí ve zkušebně Beskydského divadla, ve které probíhají zkoušky. Repertoár je velice pestrý. Od kantát, oratorií a klasických duchovních skladeb pro sbor tohoto formátu až po spirituály, jazzy, gospely a pochopitelně i úpravy lidových písní. Významné úspěchy sbor slavil u nás i v zahraničí. Reprezentoval republiku a město Nový Jičín v Rakousku, Německu, Francii, Anglii, Holandsku, Polsku, Slovensku, Maďarsku, Estonsku.

V novojičínském Beskydském divadle uslyšíme májový koncert souboru Ondráš v pátek 11. května od 18 hodin. (mer)