Vnímáte ONEMANSHOW: The Movie spíš jako svůj film, nebo Kamila Bartošky?

Je to hlavně Kazmův film. Ten ho několik let vyvíjel, inicioval ho a pracoval na něm. Následně mě až oslovil s nabídkou spolupráce a já mu s tím začal pomáhat. Přestože jsem spolurežisér, tak jsem především naplňoval jeho vizi. Dohlížel jsem na to po technické a režijní stránce. S tímto už zkušenosti mám.

Jak jste směřování filmu ovlivnil?

Zasáhl jsem do něj v mnoha ohledech. Byl jsem samozřejmě zapojený do dokončování scénáře. Vymýšlel jsem a doplňoval zápletky a motivy. A jako režisér jsem vybíral lokace, herce. Rozdíl oproti vlastní tvorbě byl ten, že Kazma měl na to svůj vlastní náhled. Museli jsme se domluvit tak, aby to vyhovovalo oběma. Zásadní tvůrčí neshody jsme však neměli.

Zdroj: Youtube

Velkým lákadlem je pro diváky možnost vyhrát milion korun. Dokázal byste to vyhrát vy?

Jakožto tvůrce se ani nemohu zapojit. Nepokouším se o to a ani jsem to nikdy neměl v plánu. Zároveň nemám ani zákulisní informace, abych to vyhrát mohl. O některých indiciích sice vím a vím, kde některé znaky jsou, jenže neznám přesný postup. Tohle si hlídal Kamil. On ani nechtěl, aby to ostatní lidé věděli.

V rozhvoru se dále dočtete:

 • Jak je to s předžalobní výzvou, kterou poslala Kazmovi Fortuna?
 • Co říká řežisér na úspěch i propady filmu?
 • Plánuje spolupracovat s Kazmou i v budoucnu?
 • Co prozradí o třetí řadě série Odznak Vysočina, kterou právě chystá?

Sázková kancelář Fortuna poslala Kazmovi předžalobní výzvu. Týká se to i vás?

Mě se to doufám netýká. Nebo si toho aspoň nejsem vědom. Ale že se to stalo u Kazmy, mě nijak nezarazilo. Je přesně ten typ člověka, okolo kterého se tyto věci dějí. Už to, že hlavním partnerem filmu je advokátní kancelář, trochu předznamenávalo, že něco takového přijde. Nepřekvapilo mě to.

Jak vnímáte cestu filmu kinem? Mělo totiž rekordní úspěch i propady.

Na začátku zájem vyburcovala a podpořila obrovská reklama. ONEMANSHOW byla událost. Všude se o ní mluvilo a lidé to chtěli vidět. Když se něco takového dostane do takových astronomických výšin, není možné to tam udržet dlouho. A čím větší je vrchol, tím větší je pád. Je to přirozený vývoj. Ale nečekal jsem, že za první víkend přijde tři sta tisíc diváků. Myslel jsem si, že takové číslo ani není možné. Předčilo to moje očekávání.

Plánujete spolu s Kazmou spolupracovat i do budoucna?

Bavili jsme se o tom. Myslím, že jeho cílem není začít točit filmy. Chtěl si to jen vyzkoušet. A rozhodně neplánuje začít dělat dvojku. Zjistil totiž, že je to náročné. Ale neříkám, že nikdy nic nebude. Jen teď žádné velké chutě a další plány nejsou.

Simona Šimková poslala pozdrav čtenářům Deníku.
Rosnička z Vysočiny si roli mimo obrazovku užívá. Čtenářům Deníku posílá pozdrav

Na jakém projektu v současnosti pracujete?

Vyhovuje mi střídat různé profese u filmu i samotné projekty. Zrovna teď mám seriálové období. Dělám třetí řadu seriálu Odznak Vysočina a zároveň novinku Za domem v lese. Na tom dělám s Miroslavem Donutilem v hlavní roli. Bude to duchařský a tajemný seriál. A já mám takové hororovější věci rád. Oproti Shokymu & Morthymu, kde jsem si z nadpřirozena dělal srandu, toto bude seriózní.

Kam bude směřovat vývoj třetí řady Odznaku Vysočina oproti prvním dvěma?

Jdeme ve šlépějích druhé série. Ta šla víc do hloubky v osobních linkách postav. Zároveň jsme tam uzavřeli jednu důležitou dějovou linku. Šlo o případ Julinka. Ve třetí řadě pak otevřeme nový důležitý případ a ještě více se ponoříme do minulosti jednotlivých postav. Přibydou i noví herci. Jejich jména zatím prozrazovat nebudu.

Kryštof Hádek a Marika Šoposká v seriálu Oktopus. Za nimi vitríny s domovenkami policií z celého světa. Znak MP Třebíč zvýrazněn v kolečku.
VIDEO: Vysočina v seriálu Oktopus. Znak městské policie je v Hádkově kanceláři

Vaším vysněným projektem je natočit historický film o Přemyslu Otakarovi I. Jak to vypadá?

Nejnovějším posunem je, že jsem dostal od kamaráda meč. (smích) Ale na takový projekt jsem mladý. Musím získat ještě víc zkušeností a zároveň je obtížné sehnat peníze. Je to obtížné. Například film Jan Žižka byl specifický v tom, že si to Petr Jákl produkoval sám a měl kontakty v zahraničí. Taková Přemyslovská epopej od Vlastimila Vondrušky by šla zfilmovat hezky.

Andy Fehu

 • Rodným jménem Ondřej Pavliš
 • Režisér, scenárista, střihač
 • Narodil se 16. ledna 1986 v Poličce
 • Část mládí strávil na Vysočině, nyní žije v Praze
 • K filmům si našel cestu už odmala díky videopůjčovnám
 • Mezi jeho oblíbené filmy patří Lesní duch, Moucha, Rambo nebo Vesmírní kanibalové
 • Vystudoval Soukromou střední odbornou školu umění a managementu v Praze
 • Režíroval filmy Nenasytná Tiffany, Shoky & Morthy: Poslední velká akce, ONEMANSHOW: The Movie či seriál Odznak Vysočina