KDY: každý všední den od 9 do 17 hodin až do pátku 1. 11. 2019
KDE: Frenštát pod Radhoštěm, Výstavní síň Albína Poláška
ZA KOLIK: plné vstupné: 20 Kč, zlevněné: 10 Kč

Výstavu loutek a dekorací, která zachycuje tvorbu výtvarníka a loutkáře Davida Velčovského a jeho fantaskního světa loutek, zahájila slavnostní vernisáž v neděli 8. září. Výstava v této podobě a rozsahu má ve Frenštátě pod Radhoštěm svou premiéru.

„Těsně před půl čtvrtou odpoledne se výstavní síň zaplnila velkými i malými návštěvníky, kteří si nenechali ujít slavnostní vernisáž nové výstavy s názvem Loutkový svět fantazie. Do tohoto světa neodmyslitelně patří Strašfuňák a Funilka, pohádkové postavičky divadla Loutkový svět, které na vernisáži nemohly chybět. Všem přítomným také v úvodu vernisáže na tváři vykouzlila úsměv veselá pohádka o Šípkové Růžence. Všichni společně si za klavírního doprovodu Vladimíra Vondráčka zazpívali známé pohádkové písničky a také se od autora výstavy Davida Velčovského dozvěděli spoustu zajímavostí z kouzelného světa loutek,“ sdělila Zuzana Kalinová z pořádajícího Městského kulturního střediska ve Frenštátě pod Radhoštěm.

David Velčovský pak přítomným sdělil něco málo z historie vzniku Loutkového světa. „Miloval jsem loutky už jako malý kluk a snažil se jít za svým snem - vytvořit loutkový svět fantazie a inspirace. V roce 2017 jsme společně s Katkou Svobodovou, která je tady dnes s námi, založili Divadlo Loutkový svět," řekl divákům David Velčovský. 

Hornický den, který se uskutečnil v sobotu 7. září v Odrách byl věnován zejména břidlici.
OBRAZEM: Hornický den nezhatil ani déšť