Jarní jazzový podvečer, který se bude konat v bílovické Základní umělecké škole tento čtvrtek, je nápadem tamního učitele, umělce a hudebníka Pavla Klose. Někdejší šéf kapely Bukanýři, která v osmdesátých letech možná jako první u nás dělala něco podobného jako dnes Čechomor jako jazzový fanoušek od roku 1994 pořádá v ZUŠ různá, a v krajském měřítku velmi úspěšná, jazzová seskupení a v podstatě nastartoval éru školních swingových orchestrů v celém našem regionu. Čtvrteční jazzová akce přivede pod jednu střechu v jeden den několik z nich.

Vystoupit se chystá například jeho Jazz Trio, nebo samotní žáci bílovecké základní umělecké školy. Chybět nebude ani Crash Family. Parta mladých odchovanců Základní umělecké školy v Bílovci opustila své dosavadní a velmi úspěšné působení na swingové scéně a ve spolupráci se zkušenými muzikanty a také svými učiteli začala od konce roku 2008 pracovat na image funky kapely, která nabízí originální a neotřelý sound. „Obojí nám umožňuje nejen působivé nástrojové obsazení, ale také vlastní tvorba - a že to nejsou slova do větru svědčí také reakce obecenstva na koncertech - ať již v ostravském klubu Parník nebo na hudebních festivalech či jiných akcích, kde svou hudbu - jako správní patrioti - prezentujeme jako slezské funky," potvrdili v pozvánce na svých webových stránkách. Jako hosté vystoupí Magnolia - kapela ZUŠ Eduarda Marhuly z Ostravy Mariánských hor se zpěvačkou Terezou Vašutovou.

Jarní jazzový podvečer Pavla Klose a jeho hostů se koná v bílovecké Základní umělecké škole ve čtvrtek 10. května od 17 hodin. (mer)