Pirana Rybí Fest odstartuje v sobotu 10. července v pět odpoledne v Autobaru Rybí a bude to pořádný rockový hukot. Hrát se bude na dvou stagích, ta první bude patřit kapelám a ta druhá si pod křídla vezme DnB a Jungle. Na Band Stage se představí dohromady pět kapel a žádnou z nich není radno propást.

Jako headliner byli představeni Crashpoint. Studénecké uskupení si za skoro 10 let své existence vydobylo renomé po celé scéně v ČR. Jejich alternativně metalová show je rok od roku lepší. Jejich poslední počin - album Millions Of Figurines – klade víc než kdy před tím důraz na dynamiku, naléhavost a celistvost projevu.

„Texty odkazujícími na sociální selekci, mediální manipulaci, zotročování měnovým systémem, surovinové války a náboženský fanatismus se snaží poukázat na choroby dnešní doby,“ popisují jej samotní členové kapely. Můžeme čekat, že se písně z tohoto alba objeví i v Rybí.

Dobře známá je i další z vystupujících, kapela Regibra. Už několik let patří k tomu nejtalentovanějšímu z hudebního podhoubí města a není to tak dávno, co sama vyhrála festival novojičínských kapela Jičínfest. V dnešní podobě se věnuje převážně stylu, který je nejlepší pojmenovat hardcore a více nerozebírat.

V současné sestavě - Petr „Kubista“ Kubanek (kytara), David „Dave“ Hub (bicí) a Martin Gazda (baskytara, zpěv) hraje pátým rokem, v roce 2008 natočila demo z živého koncertu v klubu Galerka.

Kromě Crashpointu a Regibry se na festu představí dále metalcore-hard rockoví Blood Manacle z Nového Jičína, zajímavý mix z celého Novojičínska Ngagspa, která sama sebe charakterizuje jako metalcore-post hardcore, a jako poslední kapela Genetic Collaps. Jako doprovodný program nabídne Pirana Rybí Fest fotbálky, projekce nebo ruské kuželky.

Festival se koná v sobotu 10. července v Autobaru v Rybí. Start akce je naplánován na 17 hodin.

-mer-