Občanské sdružení Comenius Fulnek, městské kulturní centrum a Muzeum Novojičínska založili ve Fulneku tradici Adventních koncertů. Obyvatelé města, ale i okolí, se mohou každou neděli v prosinci pokochat nevšedním hudebním vystoupením v kostele svatého Josefa. Koncert, jenž se konal minulou neděli, 13. prosince, představil studenty Janáčkovy akademie múzických umění v Praze a Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě ve hře na klarinet a housle. O tom, že se tyto recitály těší oblibě, svědčí i jejich návštěvnost. Koncert o prvním adventu navštívilo 180 lidí. „Druhý pak navštívilo asi sto dvacet a třetí devadesát. Ten třetí mívá vždy menší návštěvnost, protože lidé mají dost práce před svátky, ale i tak si myslím, že je to na Fulnek velmi dobré,“ přiblížila Věra Lošáková za Comenius Fulnek.

Poslední adventní koncert bude v duchu nadcházejících vánočních svátků. „Máme tam vždycky takový prvek, který jsme nazvali Klíč k lidským srdcím. Na prvním Adventním koncertu jej paní ředitelka ukládá do takové bedýnky a na konci jej budeme ukládat znovu. Tentokrát chceme dát ten klíč do krypty se všemi lidmi, kteří přijdou, a navíc to zpestříme osvětlením,“ dodala Lošáková.

Tento závěrečný koncert, který začne v neděli v 16 hodin, bude ve znamení harfy a klavíru. Svůj recitál zde přednesou harfistka Denisa Chromá, studentka Pražské konzervatoře a klavírista Pavel Andoga, student Akademie múzických umění Praha. V kostele probíhá zároveň výstava akademického sochaře Igora Kitzbergra s názvem Polyhistor, světoobčan a pacifista J. A. Komenský.