Aneta Langerová je jasným důkazem toho, že soutěže, které hledají talenty, mají smysl. Jak jinak vyhodnotit fakt, že jen pár roků po svém objevení se zařadila po bok Lucii Bílé, Heleně Vondráčkové a dalším. Se svým nelaciným zpěvem se stala nejlepší zpěvačkou své generace. „Dá se říct, že třeba Helena Zeťová nebo Tereza Kerndlová se prosazují také čím dál víc, ty ale daleko víc než na muziku musí sázet na image,“ potvrdil pro Region hudební publicista Richard Boryna.

Úspěšné období završila Langerová letos na jaře. Během dubnového předávání hudebních cen Akademie populární hudby získala již svou druhou sošku Anděla v kategorii Zpěvačka roku. Zároveň triumfovala také ve speciální kategorii Osobnost roku, čímž se zařadila například po bok Jaromíra Nohavici, který v této anketě zvítězil loni. Anetina autorská tvorba se tak dočkala uznání jak ze strany odborné veřejnosti, tak od fanoušků, kteří jí nejen touto cestou poslali vzkaz, že je na správné cestě.

Kopřivnický koncert naváže na její poslední turné. „Určitě zazní skladby z alb Spousta Andělů nebo Dotyk,“ slíbil k programu koncertu Jiří Cachnín z kopřivnického Kulturního domu. Koncert Anety Langerové se koná v kopřivnickém Kulturním domě ve Velkém sále ve středu 17. prosince od půl osmé večer. (mer)