Stanley's Dixie Street Band – pod tímto názvem velice sympatická pětice jazzových muzikantů s kořeny na Novojičínsku, kteří se rozhodli nehrát žádnou prokomponovanou jazzovou muziku, ale jen čistý a v tom nejlepším slova smyslu pouliční dusík, který kdysi jazzu pomáhal mezi nejširší veřejnost. Dixieland, to je naprostá radost z hudby a tihle pánové ji dokáží rozdávat měrou vrchovatou. Je to pohodová hudba, kterou berou všechny věkové generace. Co berou, nadšeně na ní tančí!

I muzikanti kapely se svou hudbou baví. „Hrajeme bez aparatury, tedy pokud je to možné. Více nám to vyhovuje, jelikož tak vyniká stylovost žánru, který hrajeme a vzniká tím jedinečná zvuková archaičnost. Zkrátka - ať už se kapela postaví na pódium nebo na trávu, nepotřebuje žádné ozvučení, čehož hojně využívají především pořadatelé akcí, kterým jde o zachování dobové atmosféry,“ prozrazují na svých internetových stránkách.

Hudební přitom nejde o žádné nadšené amatéry. Lídrem kapely je trumpetista Stanislav Dětský, Roman Volný hraje na klarinet, Milan Rusnák na trombon, Jiří Zabystrzan má pod palcem banjo a Láďa Mariáš suzafon. Všichni jsou absolventy vysokých hudebních škol nebo konzervatoří. Za sebou už má Stanley's Dixie Street Band také profilové DVD, které nedávno pokřtil v ostravském klubu Parník.

Repertoár mají velice široký – najdeme v něm veškerou dixielandovou klasiku, swing, blues a podobně. Jestli vám něco říkají šlágry jako Yes Sir, That's My, Sweet Sue, Down By The Riverside nebo Basin Street Blues, neměli byste si nechat jejich vystoupení ujít.

Na novojičínském Masarykově náměstí bude Stanley's Dixie Street k slyšení ve středu 16. prosince od 16 hodin. (mer)