Mejdan pro fajnšmekry, exotická hoblovačka, rock´n´roll z Izraele – tak charakterizují sobotní koncert v novojičínské Galerce organizátoři z Městského kulturního střediska. Přijedou izraelští Carusella a máme se jednoznačně na co těšit. „Někdo tomu říká alternativní rock, jiný zase heavy indie, často se skloňuje termín stoner, protože ty sabbatovské kořeny tam jsou,“ popisují jejich hudbu pořadatelé ve své pozvánce.

U zrodu kapely Carusella stáli dřívější kolegové z projektu ED Tamar Aphek (kytara, vokály) a Guy Shechter (bicí, vokály). Charakter vystoupení určuje jejich vztah ke společným tématům, genderově odlišná vyjádření a především hlasitá reprodukce. Guy Shechter pozoruje svět zpoza činelů přes dvanáct let a za tu dobu dostál jména ničitel činelů, podle jiných je ale nejlepším bubeníkem v samotném Tel Avivu. Tamar Aphek je zase kytarovou ženou ovládající kombinaci hlas a břitká struna. „Při vystoupeních jde o live show v pravém slova smyslu. Oba aktéři na sebe přenášejí jiskřící energii a společně konfrontují témata jako láska, sláva a peníze atp. Na podporu jejich chystaného prvního alba se rozhodli v říjnu 2008 vydat na turné po Evropě a Kanadě,“ píše o nich zase hudební odborný musicserver.cz.

V Galerce na novojičínské staré poště Carusellu doprovodí ještě kanadsko-české duo Unkilled Worker Machina. Koncert se koná v sobotu 5. února od 20 hodin. (mer)