Do štramberského Kulturního domu přijede Petr Rezek tuto středu se zpěvačkou Lídou Nopovou, doprovodí je tam kapela Centrum. Zaznít by měly i ty nejznámější písně které má v repertoáru, jako například Nejkrásnější déšť, S písní lesů, vod a strání, Duhová víla nebo Ta pusa je tvá.
Rezek v současnosti slaví už šestačtyřicet let na hudební scéně. „V roce 1964 jsem působil jako doprovodný kytarista v beatové skupině Karkulka spolu s leadrem Jiřím Brabcem a baskytaristou Zdeňkem Rytířem. Ještě v témže roce jsem přešel do skupiny Juventus, ve které začala kariéra zpěváka Karla Černocha,“ vzpomíná Rezek na začátky kariéry na svých webových stránkách.

V Juventusu také vznikly jeho první pěvecké pokusy. Natrvalo začal zpívat až v sedmdesátých letech. V roce 1974 se stal druhým sólistou skupiny Kardinálové vedle Petry Černocké, což byl začátek jeho výhradně pěvecké dráhy. Tato spolupráce přinesla první hity Modrá Zem, Přátelství,Lidí je víc, S písní lesů vod a strání a další. Velký podíl na těchto úspěších měl skladatel Zdeněk Merta a textař Pavel Žák. Vrchol kariéry přišel v roce 1976. „Tenkrát jsem se stal sólistou orchestru Karla Vágnera po boku Hany Zagorové. Výsledkem této spolupráce byla řada hitů - Prší krásně,Kino Gloria, Jsi,když je klukům 15 let, Kapelo hraj, duety s Hanou Zagorovou - Duhová víla, Ta pusa je tvá, Dotazník, Vánoční tajemství a další,“ připomíná.

Rok 1981 byl nové etapy jeho pěvecké činnosti, která vyústila v osmiletou spolupráci s kapelou Centrum. V této konstelaci vznikly hity Tulák po hvězdách, Moje díky patří vám, Právě já, Dávná známá, Krásná a líná či Pilot. V současné době koncertuje se skupinou Miloše Nopa a Hanou Zagorovou, druhou alternativou jsou vystoupení s obnovenou skupinou Centrum.

Právě s Centrem a zpěvačkou Lídou Nopovou vystoupí Petr Rezek ve středu 27. října od 19 hodin ve štramberském Kulturním domě. (mer)