Kapela November 2nd v čele se zpěvačkou Alexandrou Langošovou připravila na začátek roku a jaro 2013 turné k reedici svého prvního alba Midnight Desert, za které si vysloužila nominaci na cenu Anděl v kategorii Objev roku a vítězství ve stejné kategorii v anketách Žebřík časopisu Report či Zlaté ucho rádia Express. Právě s ním přijede tento pátek do Oder.

„November 2nd během těchto koncertů rozšíří své řady o amerického kytaristu a producenta Steveho Walshe. Kromě něj zpěvačku Sašu Langošovou doprovodí ostřílení muzikanti Vladimír Guma Kulhánek na basu, bubeník Martin a kytarista Roman Helcl," zvou na oderský koncert organizátoři. V první půlce koncertu November 2nd přehraje kompletní materiál debutu, tedy i písně, které nikdy předtím naživo nehrál. V druhé půlce vystoupení pak zazní průřez celé tvorby kapely včetně nové písně v češtině, která je jedním z bonusů reedice první desky. Těšit se můžeme na výbornou hudební show. „Muzikanti jsou to mimořádně talentovaní a mají značné zkušenosti s koncertováním. Jejich hudba vychází z kořenů tradičního amerického písničkářství, které v sobě spojuje rock, blues a funky. Charakteristický zvuk kapely dotváří výrazný a nezaměnitelný ženský vokál a anglicky psané texty," připomněl pro Region hudební recenzent Richard Boryna.

Kapela November 2nd se etablovala na tuzemské scéně díky vítězství v soutěži Jim Beam Music a předskakování mnoha zahraničním hvězdám. Zároveň má za sebou stovky klubových koncertů. Doposud vydala dvě alba na značce EMI debut Midnight Desert, jež znamenala nominaci na Anděla objev roku , a dva roky starou desku Little Miss Behavin' & the Troublemakers, za kterou byla nominována v rámci výročních cen televizní stanice Óčko v kategorii Nejlepší domácí zpěvačka a Nejlepší domácí pop.

V oderském hudebním klubu Village Sound v přísálí Dělnického domu vystoupí kapela November 2nd v pátek 22. února od 20 hodin. (mer)