Příběh o velmi překvapivém setkání dvou bratrů a složitých a nečekaně krásných zákoutích lidské duše je známý zejména z oscarového filmu natočeného v roce 1988, ve kterém herecky excelovali Dustin Hoffman a Tom Cruise. Skvělá divadelní adaptace britského scénáristy Dana Gordona měla premiéru v londýnmské divadle Apollo Theatre v září 2008 a byla nadšeně přijata, a během necelých čtyř měsíců se uskutečnilo na sto padesát představení.

„Hra vyvolala značný zájem v divadlech po celém světě, nicméně podmínky společnosti MGM on Stage byly natolik přísné, že se podle nám dostupných informací teprve druhé uvedení této divadelní adaptace na světě koná právě v Divadle pod Palmovkou," Chlubí se v pozvánce organizátoři.

Hlavní postava Charlie Babbitt je prototypem nezodpovědného amerického floutka hrajícího se životem vabank. Nechybí mu nic - kromě zdravé pokory a upřímně projeveného citu. Ke svému překvapení se jednoho dne dozví, že zemřelý otec odkázal svůj obrovský majetek jeho staršímu bratru Raymondovi, který je postižen autismem. Charlie, který o existenci bratra neměl dosud ani ponětí, se rozhodne nečekanou situaci obrátit ve svůj prospěch. Svého bratra unese z psychiatrické léčebny v domnění, že se mu podaří získat část dědictví po otci jako výkupné. Složité soužití obou bratrů plné nečekaných komplikací, ale také komických i dojemných situací, nakonec oba bratry nečekaně sblíží.

Hru Rainman uvede v novojičínském Beskydském divadle pražské Divadlo Pod Palmovkou ve středu 30. května od 19 hodin. (mer)