Pustějovští Nevím s sebou nesou spoustu zajímavých skutečností. Věkový průměr kapely je šestnáct let. Za šest let své existence už mají za sebou stovky koncertů. A to, co hrají, je rock toho nejhrubějšího ražení. „Poprvé jsem je slyšel před čtyřmi lety. Jdu po městě a najednou slyším Led Zeppelin. Na živo a poměrně slušně hrané. Tak se jdu podívat a vidím tři kluky, jak předvádí něco, co by nedokázala spousta jiných muzikantů o mnoho starších,“ připomněl hudební publicista Richard Boryna..

Nejenom uměním se ale Michal Berger, Tonda Berger a Matěj Linert mohou rovnat svým starším kolegům. „Když je porovnám se staršími poloamatérskými kapelami, musím říct, že ti kluci jsou proti většině z nich naprostí profíci. Ať už v tom, že se umí postavit před kameru nebo prostě jen udělat z koncertu show. Z tohoto pohledu pro mě byli docela šok,“ potvrdil již dříve Jiří Macíček z Městského kulturního střediska v Novém Jičíně a vzápětí složil poklonu jejich hudebnímu umění: „Člověk by nikdy neřekl, že někdo jejich věku bude schopný něco takového předvádět. Na svůj věk jsou obdivuhodně vyhraní.“

Následující fakta řečené pouze potvrzují. S Petrem Jandou, lídrem skupiny Olympic, kapela nahrála v jeho studiu skladbu Vlak, co nikde nestaví pro TV Nova a skupina Kabát si Nevím vybrala jako předkapelu na své koncerty ve Zlíně a v Praze. Tři malí kluci tak mají za sebou vystoupení na pódiu o rozměrech 60 x 20 x 15 metrů pro dvacet tisíc lidí. Kapela vystoupila mimo jiné i na festivalu Noc plná hvězd v Třinci, kde jako jediná kapela dokázala zaplnit B - scénu do posledního místečka a sklidila aplaus od 15 000 účastníků festivalu.

Základ jejich repertoáru tvoří notoricky známé skladby od skupin Led Zeppelin, Kabát, AC/DC, Jimi Hendrix, Katapult, Metallica, Deep Pyrole či Judast Priest. Nevím také pracuje na vlastním repertoáru a skladby Nevím, Poslední, Kup mi to, Tak tohle znám, Jednou…dokazují, že se jim to daří. Teď se chystají vystoupit v Pustějově. „Opět nebudou chybět ohňostroje, videoprojekce, slosovatelné vstupné, trička, plakáty a další překvapení,“ lákají organizátoři.

Koncert se koná v Sokolovně v pátek 25. prosince od 21 hodin. Už o hodinu dříve vystoupí dívčí předkapela K2 z Hradce Králové. (mer)