Sunshine je česká indie rocková hudební skupina založená roku 1994 v Táboře. Krátce po svém vzniku její členové odcestovali do USA, kde nahrávali desky a hojně koncertovali. „Proslavili se divokým pojetím svých vystoupení. Dnes patří mezi přední české kytarové skupiny,“ slibují v pozvánce na páteční večer organizátoři. Mají za sebou stovky vystoupení, koncertovali v USA, Anglii, Německu, Francii, Rusku v letech 2003 a 2007 dokonce i v Japonsku. V roce 2006 předskakovali skupině Depeche Mode v Bratislavě.

Jako zlomová se jeví deska Dreamer, na které se posunuli od elektro-punkového zvuku k čitelným kytarovým melodiím. Pilotní singl Top! Top! The Radio! si jen za první týden na jejich myspace profilu poslechlo přes tři tisíce lidí. Nejprodávanější český hudební časopis Filtervyhlásil Sunshine nejlepší českou kapelou roku 2007 a album Dreamer nejlepší deskou roku. Po úspěšných koncertních vystoupeních v Čechách i v zahraničí, se Suns zavřeli na několik týdnů do berlínského studia, kde připravili velice taneční album s názvem MGKK Telepathy, jenž později vyšlo na labelu X Production. U kritiků si deska pro svoji elektronickou tvrdost moc příznivců nenašla, ale naopak u fanoušků deska bodovala, hlavně díky velmi energickým koncertům.

Po dalších mnoha desítkách koncertů, se její dva členové Kay Buriánek a Pavel "Tuzex" Litvaj vrhli na dýdžejskou dráhu s projektem Bounce! Bounce!, se kterou obrážejí česká i moravská města. „Na začátku roku 2011 se kapela rozhodla natočit již v pořadí sedmou desku, tentokrát v trošku kytarovější podobě. Proto se vydala do pražského a následně také do berlínského studia, kde pod taktovkou producenta Dušana Neuwirtha a Bernda Burgdorfa, natočila nové album s názvem Karmageddon, které vyjde v květnu 2011 u labelu Sony Music,“ připomněl hudební recenzent Richard Boryna.

Kapela Sunshine vystoupí na novojičínském náměstí v pátek 19. srpna od 20 hodin, předskakovat jim bude Niceland. (mer)