V Multifunkční aule Gong vystoupí v novém termínu v neděli 8. prosince ve 14 hodin a diváci mohou shlédnout Labutí jezero na hudbu Petra Iljiče Čajkovského.

Soubor Royal Moscow Ballet patří mezi nejprestižnější baletní soubory Ruska, které je považováno za kolébku baletního umění. Celý soubor sídlí v ruském hlavním městě Moskvě a mezi jeho členy patří jen ti pečlivě vybraní tanečníci z celé země, sklízí úspěchy na všech kontinentech a právem patří mezi nejvytíženější soubory světa. Do České republiky přijíždí z podzimního velkého světového turné.

Ilustrační foto.
Rozdávání jídla v Ostravě nepřestává, hitem jsou bezmasé polévky

Labutí jezero patří mezi nejznámější a nejčastěji inscenované baletní představení vůbec. Na hudbu Petra Iljiče Čajkovského tančí baletní umělci již od roku 1877. Děj slavného baletu pojednává o spanilé princezně Odettě, kterou zaklel zlý čaroděj Rudovous do labutě. Princeznu si zamiloval princ Siegfried, který ji slíbí vysvobození. Na oslavu princových narozenin však přijde čaroděj se svou dcerou Odylií, které přičaroval podobu princezny Odetty. Princ léčku neodhalí a falešné princezně slíbí věčnou lásku.

Zástupce věhlasné ruské baletní školy Royal Moscow Ballet předvede vrcholný balet na klasickou choreografii, vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Natáčení pohádky Čertova nevěsta na zámku v Ploskovicích.
Pohádky - fenomén Vánoc. Jaká je vaše nejoblíbenější?