Elektronická muzika v posledních letech v hudební produkci novojičínských kulturních zařízení trochu chyběla, v současnosti ale zažívá svou renesanci také ve městě klobouků. Pravidelně elektronické koncerty hostí Galerka a také Hudební kavárna na Staré poště. Právě ta se stane tento čtvrtek 13. března hostitelem záležitosti jménem Selectone, elektronického projektu Davida Rambouska z Hradce Králové.

Rambousek svou současnou tvorbu směřuje napříč hudebními žánry. Jeho doménou je ambient a experimentální elektronika s přesahy do noise, clicks'n'cuts a downtempa. Pro jeho hudbu je typická filmově imaginativní, temná atmosféra, umocněná vrstvami drones, field recordings a častou absencí beatů. Při své práci preferuje netradiční postupy s využitím různých "divných instrumentů", recyklovaného zvukového odpadu, lo-fi technologií a elektronické špíny. Zvuk starými, nezřídka poškozenými či zcela zničenými nástroji, které jeho nahrávkám dodávají specifickou atmosféru a patinu.

Už svým debutovým albem Unearthed před dvěma roky způsobil Selectone poměrně slušný rozruch mezi žánrovými recenzenty. „.Takhle povedené album experimentální elektroniky u nás už dlouho nebylo. Abstraktní, temné a originální, Unearthed má daleko do nostalgie po devadesátkách a je přísně současné," napsal o něm například Karel Veselý v časopise Reflex.

Hudební kavárna na Novojičínské Staré poště nabídne jeho koncert ve čtvrtek 13. března od 19 hodin. (mer)