Hudební trojboj odstartuje už odpoledne exhibice freestyle BMX/MTB v bikeparku, večer po osmé hodině už ale bude patřit jen muzice. Právě do areálu na Skalkách by se v letních měsících měla v podobné formě hudba stěhovat i nadále. „Přemýšlíme o tom, že bychom amfiteátr využívali častěji, koncerty se tam doají spojit s doprovodným programem, uvidíme příští rok,“ potvrdil Jiří Macíček z Městského kulturního střediska v Novém Jičíně, které akci pořádá.

Asi nejznámější z vystupujících jsou Clou, jedna z mála tuzemských skupin, která svůj klip dostala na prestižní stanici MTV. Protřelou pop-punkovou skupinu bylo možné slyšet ve filmu Prachy dělaj člověka, ke kterému natočili soundtrack. Skupina se stala oblíbenou atrakcí na festivalech a vyhledávanou na sólo koncertech.

Také My Wave, druhá z kapel, patří mezi známé. Kroměřížská parta muzikantů se od roku 2006 s úspěchem objevuje na různých soutěžích, za všechny RGM Live Space, kde se dostávají do první pětadvacítky. Rockový projev s melodickým vokálem je pro My Wave v současnosti typický.

Třetím do party jsou Matahari – pražská crossover skupina s výraznou frontmankou, která směle strčí svým nekompromisním projevem do kapsy kdejakého zpěváka. Dovršených úspěchů má skupina nespočet. Za všechny: klipy nasazeny na Óčku, ČT, dvojité 1. místo (cena poroty i diváků) na Broumovské kytaře 2005, semifinalisté Múzy 2006. Jako předskokani vystoupili před Krucipüsk, americkým Dog Eat Dog nebo německým H-BLOCKX.

V amfiteátru na novojičínských Skalkách vystoupí kapely Clou, My Wave a Matahari v pátek 14. srpna od 20 hodin, už dopoledne bude na místě probíhat freestyle BMX/MTB v bikeparku. (mer)