Post-rockové uskupení z Brna, jehož alba jsou psychedelickými pocitovými otisky reálného světa, některé hrubě a poctivě dokumentární, jiné vycizelovaně studiové, se opět vrací na Novojičínsko. Jejich koncerty jsou podle vlastních slov kapely nespoutaným proudem neotesané energie promíchané s pomalými melancholickými polohami. Hudební diletantství se zde stýká s výšinami Don Quijotství. Ať si to už čtenář přebere jak chce, jejich vystoupení každopádně stojí za účast.

Swordfishtrombones existují od roku 1994. První album jim vyšlo už v roce 1998 a teď přichází na svět už třetí brněnských Blood & Milk. Pro ty, co mají tuhle kapelku v lásce, je dobrou zprávou, že i na tomto albu se setkáváme s jejich typickými atributy a zvukem. „Je z ní cítit syrovost prvního alba s promyšlenou, ale nepřekombinovanou hravostí druhého. Přes lehkost a svěžest dala spoustu práce jako vše, co působí jednoduše a nevznikala vůbec snadno. Vyzrávala jako víno v kopřivnickém sklepu. Díky tomu si konečně bez jakéhokoli kompromisu jde za svým,“ napsal k jejich poslednímu počinu v recenzi na oficiálních stránkách kapely Richard Procházka.

Střídání zádumčivosti a rychlých pasáží v písních je dokonale osobité a provázené nasazením, které formovalo jejich prvotinu. Swordfishtrombones opět šlapou, kde mají, pohrávají si, napínají, skotačí a překvapují mnoha ukrytými vrstvami, které vás nemohou unudit ani po několikerém poslechu.

Novojičínským hudebním nadšencům dají svou poslední tvorbu z aktuálního alba k posouzení na koncertě už tento pátek 9. října. V hudebním klubu Galerka na Staré poště vystoupí od 20 hodin.