Vizovická bigbeatová kapela s nádechem world music Fleret patří mezi stálice české hudební scény. Stále vyprodávají koncertní sály a jejich vystoupení jsou zárukou skvělé zábavy. Se svým repertoárem již téměř 20 let brázdí koncerty po celé republice. „Dokáží rozezpívat a roztančit i mnohatisícové publikum na obřích festivalech world music v sousedním Polsku nebo Slovensku, kde má tradičně svou četnou obec příznivců. Nebylo náhodou, že si je vybrala k hostování na World Tour '97 britská rocková legenda Jethro Tull, jejíž hudba má obdobnou lidovou genezi," připomněl pro Region před štramberským koncertem hudební publicista Richard Boryna.

Fleret má nezaměnitelný zvuk. Jeho typickým znakem jsou regionální a lidové kořeny. Projevují se jak v obsazení kapely, tak v jazyce textů, v typických hudebních i pěveckých frázích a v melodice. Fleret těchto prvků využívá naprosto samozřejmě a přesvědčivě. Lidovými kořeny se ale skupina neomezuje. Mísí je dohromady s rockem, s muzikou, kterou odmala slýchali vedle lidovky naživo na tancovačkách. „Muzikantská živočišnost a bezmála dětinská radost z muzicírování vytváří z folkrockové skupiny Fleret originální samorost na naší folkové i rockové scéně," lákají organizátoři v pozvánce.

V roce 2011 vyšla nová řadová deska O krásách Valašska. Po sedmnácti letech vystupování se zpěvačkou moravských lidových písní Jarmilou Šulákovou se Fleret vrací v pozměněné sestavě ke svému původnímu, razantnějšímu zvuku. Na koncertech Fleret bez Šulákové vystupuje opět v klasické sestavě, která mu přinesla slávu.

Flereti vystoupí v kulturním domě ve Štramberku ve čtvrtek 31. května od 19 hodin. (mer)