Svatý Martin opět zavítá do Štramberku. Oproti minulému ročníku však dorazí o jeden den dříve, tedy v sobotu 10. listopadu - pravidelné Slavnosti mladých vín jsou totiž tady. „Letošní ročník chceme pojmout nejen jako oslavu mladého vína, tedy prvně koštovaného -sklizeného při posledním vinobraní. Rádi bychom nabídli i vhled do života samotného patrona vinařů, sv. Martina, i do svatomartinské kuchyně,“ prozradila produkční celé akce Simona Grznárová.

O tom, že na sv. Martina nejlepší je husina, by měl v sobotu každého návštěvníka štramberského náměstí přesvědčit speciální jídelní lístek toho dne, kde nechybí svatomartinská husička s červeným zelím. Na náměstí se budou také připravovat a podávat lokše a jiné dobroty.

Dříve než zvednete číši mladého vína, prozradí vám účinkující z Divadla Pod Věží, jak sv. Martin přišel ke svým atributům aneb Symbolická příhoda v Amiens, legenda o husách a uzdravení malomocného polibkem před vašimi zraky! Svůj holt vzdají sv. Martinovi i děti ze ZŠ Štramberk a country skupina Cizinci. Prosbou a říkankou Martine, sviť lucernou, ať můžeme kráčet za tebou si možná vysloužíte více světla a lásky do života. Organizátor akce připravuje totiž pro návštěvníky Adventní spirálu, která vám má k těmto atributům pomoci. A nic není ponecháno náhodě. Lucerničku, kterou k tomuto aktu budete potřebovat, si můžete vyrobit i na místě. Na závěr je podle pořadatelů nachystáno také „nebeské překvapení“.

Už čtvrtý ročník Slavností mladých vín se ve Štramberku bude konat tuto sobotu, 10. listopadu, doprovodný program na štramberském náměstí se od 11 do 17 hodin.