Ve velkém stylu bude tuto sobotu a neděli slavit své třetí narozeniny Městský pivovar Štramberk. Od soboty do neděle se v jeho produkci představí na tamním náměstí řada skvělých kapel i dalších hostů.

V sobotu otevřou program už v 11 hodin, a představí se postupně kapela Cizinci a Šuba Duba Band. K vrcholům dne bude patřit například také valašskomeziříčská folklorbeatová skupina Docuku, která v sobě mísí folklorní prvky především Moravy a Valašska jako takového, ale také hudební tradici Rumunskou či Romskou. Vloni kapela vydala nové CD Domrtě, jehož titulní píseň Otevřte sa mraky patří ve formatových rádiích dlouho na čelní místa hitparád. „je to vynikající kapela, jsou jako živé stříbro. Rozhodně počítejte s tím, že si na jejich koncertě s chutí zatancujete. Housle Lukáše Španihela se rozhodně musí slyšet, muzikant jeho formátu a takového cítění se v našich zeměpisných šířkách nevyskytuje v dnešní době až tak často,“ připomněl pro Region publicista Richard Boryna.

Kromě Docuku se v sobotu na náměstí také ukáže skvělý a nestárnoucí Banjo Band Ivana Mládka, který v současnosti pro změnu boduje v polských hitparádách se svými dnes už kultovními hity jako Jožin z bažin a dalšími. V rámci doprovodného programu bude v sobotu ve Štramberku k vidění také kulturistická show Železného muže.

Neděle bude poté ve znamení konické rockové kapely Kreyn, hudební složku poté obstará i výtečný ABBA revival – Popstars. Své představení předvede také oblíbené místní Divadlo Pod věží Štramberk.Pro příchozí je jinak připravena celá řada tématických vystoupení a soutěží, na děti zase čeká Dětský koutek s klaunem.

Městský pivovar oslaví ve Štramberku své třetí narozeniny v sobotu 24. a v neděli 25. května na štramberském náměstí vždy od 11 hodin. (mer)