Scénář připravila Andrea Dostálová a to již o prázdninách. Samotné nacvičení trvalo pod vedením manželů Dostálových přibližně dva a půl měsíce pod vedením manželů Dostálových. A o čem muzikál byl?

Hlavním námětem muzikálu byl biblický příběh o Josefovi a jeho jedenácti bratrech. Josef byl svým otcem oproti bratrům protěžován, a to proto, že měl schopnost vykládat sny. Jeho otec, Jákob, mu věnoval krásný pestrobarevný plášť. Dar bratry naštval. Rozhodli se, že se Josefa zbaví prodejem do Egypta. Josef tedy putoval s obchodníky z Izraele do Egypta, kde se dostal do otroctví k jednomu úředníkovi, který se jmenoval Putifar.

Úředník s ním byl velice spokojen. Akorát jeho žena byla velice náruživá a pokusila se Josefa svést, a to před jeho očima. Následně jej úředník poslal do vězení. Josef měl přesto všechno štěstí. Ve vězení se setkal s faraónovými služebníky, s pekařem a číšníkem a vykládal ji sny. O Josefově schopnosti vykládání snů se dozvěděl i samotný faraón. Protože faraón sám měl sny, které si neuměl vysvětlit, a trápilo ho to, pozval si Josefa na pomoc. Faraón byl velice spokojený a udělal z Josefa faraóna č. 2, tedy svého pomocníka.

Po několika letech se jeho bratři dostali do Egypta, kde nakupovali potraviny, jelikož v jejich domovině byl hladomor. Bratři nakupovali přímo od Josefa, aniž by to tušili. Josef situace využil a představil se jim. Celý příběh končí velkým bratrským odpuštěním. Nakonec Josef přivede svou rodinu do Egypta.

Výborné pěvěcké a herecké výkony podtrhla úžasná výprava. Kostýmy připravila paní Feilhauerová a kulisy Petra Tománková se studenty výtvarného umění.