Vše vyvrcholí v sobotu 10. listopadu. Po desetiletí vyhledávaný Martinský trh začne v 8 hodin, v 10 hodin přijede na bílém koni na náměstí patron Frenštátu pod Radhoštěm svatý Martin s družinou, aby požehnal úrodu a pro místní obyvatele oficiálně otevřel trh.

Jeho součástí bude vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší recepturu na svatomartinskou husu. K dobré náladě zahrají kapela Calata a FCM Radegast. Trh končí v 16 hodin.

Frenštát pod Radhoštěm ale už není jediným městem, kam přijíždí svatý Martin. Již několik let po sobě přijíždí do Sedlnic, kde se v areálu KIC Sněženka objeví i letos, a to v neděli 11. listopadu okolo 15 hodin.

Vystoupí děti ze ZŠ a MŠ Sedlnice, svatý Martin, jak je v Sedlnicích zvykem, poté rozhodí mezi přítomné hrsti zlatých dukátů. Po jeho odjezdu v sále KIC Sněženka zahraje Divadelní soubor Tyl Drahotuše komedii Bezkontaktní ženy.

Svatý Martin jezdívá pár let také do Bílovce, kde se koná pravidelně Martinský trh. Ten letošní se uskuteční v sobotu 10. listopadu od 8 do 17 hodin na Slezském náměstí a svatý Martin se na něm objeví nejprve už dopoledne. Od 9.30 do 11 hodin na náměstí vystoupí folková kapela Kantoři, poslední dvě hodiny trhu zpestří muzikou country seskupení Slatinský schrummel.

Po celý den bude zdarma vstup do muzea, V 11. hodin začne v kostele sv. Mikuláše na náměstí pietní akt za padlé vojáky, odtud také v 17 hodin vyjde lampionový průvod, který povede svatý Martin s družinou. Cíl průvodu je na městském hřbitově.

Nově si pozvali svatého Martina do Oder. Jeho příjezd je naplánován na neděli 11. listopadu, kdy by se měl v 16 hodin objevit v Zámeckém parku. Tam čekají na příchozí soutěže pro děti, víno pro dospělé a lampionový průvod parkem.

Kopřivnické muzeum. Ilustrační foto.
Kdo postaví muzeum Tatry do 172 milionů, kraj neví. Vyhlásil druhý tendr