Swingový a jazzový orchestr Back Side Big Band má více jak desetiletou historii a dnes je moderní jazzovou kapelou, která potěší ucho kritického posluchače, ale i srdce toho, kdo se chce bavit.

Na začátku to byl soubor tvořený převážně studenty, ale proměnil se do skupiny lidí značně rozdílných profesí, zájmů, názorů ale i národů, kteří nachází společnou řeč právě prostřednictvím kapely. V současné době má přibližně dvacet členů (dirigentka, 5 saxofonů, 5 trumpet, 4 pozouny, klávesy, basová kytara, kytara, bicí) mezi nimiž můžete nalézt jak učitele hudby tak i jejich bývalé žáky, vědce, programátory, drážní zaměstnance, ale i budoucí profesionální muzikanty.

Uměleckým vedoucím kapely je Lenka Vašátková, která vystudovala dirigentství na Ježkově konzervatoři v Praze, působila v řadě mezinárodních orchestrálních formací a dnes vyučuje hudbu. V současnosti soubor vede Jan Flandera.

Repertoár big bandu obsahuje nejen standardy autorů swingové éry. „Hrajeme Millera, Ellingtona, Gillespieho, Hancock, ale i kompozice současných autorů, jako je Phil Collins, Milan Svoboda, Joe Zawinul, Stevie Wonder. Současně můžeme nabídnout i skladby našeho autorského bubeníka Roberta Štolby,“ vysvětlují členové kapely na svých webových stránkách.

Orchestr účinkuje především na koncertech, zábavných akcích, sice především v Praze, ale i po celé Evropě. „Naším cílem je nabízet zábavnou hudbu na úrovni spolu s energií a hráčským nadšením, ke kterému rádi strháváme i publikum,“ uzavírají svou pozvánku.

Pražský Back Side Big Band zahraje ve štramberském Národním sadu v neděli 9. srpna od půl čtvrté odpoledne. V případě nepříznivého počasí se koncert ruší. (mer)