Adventní dobu, stejně jako kulturní akce, poznamenala epidemie covidu-19 a opatření spojená s ní, a tak se koncert nekonal. Nyní se ale Jaroslav Svěcený do Fulneku vrací. V neděli 8. května v 15 hodin se v barokní perle moravského Kravařska, v kostele Nejsvětější Trojice, uskuteční neodehraný koncert v náhradním termínu.

Koncert pořádá spolek Comenius Fulnek za finanční podpory města Fulnek a společnosti Semperflex Optimit. Jaroslav Svěcený společně s vynikající cembalistkou Jitkou Navrátilovou v jeho průběhu představí skvosty italského, francouzského, německého a českého baroka. „Je to muzika, kterou mohou poslouchat posluchači všech generací,“ říká houslista Jaroslav Svěcený, který bude koncert sám uvádět.

A dodává: „Ve spolupráci s Comeniem Fulnek nevystupuji ve Fulneku ani v chrámu Nejsvětější Trojice poprvé. Fulnek je pro mne zásadní místo, neboť se celý život zabývám geniálními myšlenkami a texty J. A. Komenského, jehož Obecná porada o nápravě věcí lidských je stále aktuální. Rád plnými doušky nasávám energii Fulneku, jehož barokní architektonické skvosty se skvěle snoubí s hudbou, kterou zde hrajeme.“

Pavlína Ambrosch z neziskové organizace Comenium Fulnek doplňuje, že vstupenky zakoupené na loňský neuskutečněný koncert zůstávají v platnosti, kdo ještě má zájem o vstupenku v ceně 300 korun, může ji zakoupit on-line prostřednictvím Městského informačního centra Fulnek, cena vstupenky pořízené přímo na místě je 330 korun. (ipa)