Výstavu všestranného umělce a a také příležitostného fotografa Radka Zdražila z Měrkovic zahájila vernisáž, jejíž atmosféru příjemně podtrhla muzika z hukvaldských Beskyd v podání kapely RukyNaDudy.

„Na výstavě jsou k vidění kresby uhlem, řezby, fotografie nebo ukázky ilustrací na titulní stránku časopisu,“ přibližuje obsah výstavy Zuzana Kalinová z frenštátského městského kulturního střediska a doplňuje, že kresbou uhlem se Radek Zdražil zabývá více než dvacet let, přičemž většinu času věnuje tvorbě na zakázku a ten zbylý potom realizaci vlastních nápadů a múzám.

„V posledních letech do svého portfolia zapojil i dřevořezbu. Jeho nádherné tématické lavičky můžete už třetím rokem obdivovat a především užívat v areálu na Horečkách, kde vznikly v rámci akce Svátku dřeva. Radek Zdražil je také autorem vyřezávané festivalové ceny, udělované každoročně na hudebním festivalu Horečky fest. Z jeho dílny pochází keltský a indiánský kalendář, který je umístěn u naučné stezky Beskydské nebe na Horečkách,“ připomíná Zuzana Kalinová s tím, že fotografií se Radek Zdražil zabývá spíše okrajově, ruku v ruce s kresbou a řezbou.

Průřez tvorbou Radka Zdražila bude ve Výstavní síni Albína Poláška k vidění do 2. listopadu, každý všední den od 9 do 17 hodin.

V areálu novojičínského letního kina na okraji Smetanových sadů začala rozsáhlá revitalizace na jejímž konci bude nová relaxační odpočinková zóna.
Radnice v Novém Jičíně buduje další odpočinkovou zónu za více než 15 milionů