Ročník 2009 rockového festivalu Easter rock minifest přinese především tradiční kvalitu. „Minifest je nezisková akce s cílem pobavit jinak málo zábavný Bílovec a okolí. Proč to děláme? Proč ne,“ vysvětlují lakonicky jeho původ organizátoři na svých webových stránkách. A co se chystá letos? Zvuk je zajištěn line array systémem, nebude chybět ani projekce z kamer a inteligentní světla, což zcela jistě vylepší atmosféru. Obsazení je zase kvalitnější.

Studénecký Crashpoint například během akce představí svou novou desku Millions Of Figurines, kde se vydal zkoumat alternativní směry moderního metalu. Skvělá show si zcela určitě najde odezvu pod pódiem. Jejich rodáci Slow Tension zase nabídnou porci instrumentálního rocku. Promyšlené a skvěle zahrané skladby zaujmou a donutí přemýšlet.

Fulnečtí matadoři HC3 se po koncertní pauze způsobené pobytem v USA vrátili na scénu albem Prelude to Fascination, nástupcem skvělé We're not like the others. Kapela se zaměřuje na tvrdé riffy, které navíc prokládá melodickými chytlavými refrény.

Z Ostravy se do Bílovce zase přivalí agresivní hardcore Deaf99, který se valí jako vlna, co vás smete. Tihle chlápci z Ostravy se s tím moc neštvou a řežou do toho co to jde dle pravidel žánru. Brněnskou scénu zase zastoupí numetaloví Overhype.

Posledním do party jsou zástupci Slovenska – From our hands. Mladá slovenská kapela, kterou podle mnohých čeká velká budoucnost, předskakovala například From Autumn To Ashes. Slibují syrový kytarový sound s melodickým zpěvem, energickou show a moderní rock řízlý punkem a metalem.

Minifest vypukne v Bílovickém Domě kultury v sobotu 11. dubna od 18 hodin. (mer)