Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 dnes už legendární muzikanti Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Od svého vzniku je řazena mezi špičku folk & country scény nejen v České či Slovenské republice.

Tuto středu Druhá tráva přijede do oderského Dělnického domu v rámci turné, na kterém představují své historicky první DVD. „Standardní koncertní vystoupení bude doplněno o videoprojekce, na kterých uvidíte retrospektivní vzpomínku na Druhou trávu od jejího vzniku až do současnosti. Také představíme ukázku z koncertu v Hranicích, kde se plánované DVD natáčelo," slibují v pozvánce muzikanti na svých webových stránkách.

Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti, jako jsou Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy. Za dobu její existence vyšlo Druhé trávě již třináct titulů nejen v Čechách, ale i USA.

V oderském Dělnickém domě zahraje Robert Křesťan s kapelou Druhá tráva ve středu 15. května v 19 hodin. (mer)