Ve velmi silném obsazení natočený snímek vychází ze skutečných reálií amerického hledání alternativního způsobu boje. Příběh americko–britského filmu

Muži, co zírají na kozy, je velmi originální a podle tvůrců vychází ze skutečné události. Respektive z knihy novináře Jona Ronsona První prapor země, o kterou měly svého času velký zájem americké tajné služby.

Reportér Bob Wilton se snaží zapomenout na rozpadlé manželství a hledá velký námět pro svůj příští článek. Potkává agenta speciální jednotky Lyna Cassadyho, který mu odhalí existenci tajné vojenské jednotky, jejímž cílem je změnit válku tak, jak ji známe. Zakladatel této jednotky zmizel. Bob se přidává k pátrací misi, kterou vede Cassady.

Aby přežil tuto dobrodružnou výpravu, musí Bob čelit nepřátelům, o kterých se mu ani nezdálo. Snímek Muži, co zírají na kozy, patří jak do žánru válečného, tak komediálního. Rozhodně se u něj nudit nebudete.

Příslibem je i silné obsazení. Posuďte sami - George Clooney, Ewan McGregor, Jeff Bridges, Kevin Spacey – to je oscarová sestava. A velký kus práce odvedl i sám režisér. „Grant odvedl opravdu skvělou práci,” řekl v oficiálním rozhovoru k filmu Jeff Bridges, jedna z hlavních hvězd filmu.

„Vytvořil úžasnou atmosféru, která byla relaxační a zároveň nutila soustředit se. Celou dobu byl nakloněn nápadům ze strany herců a vždy něco zahrnul. Přišel velmi připravený. Myslím, že publikum se má na co těšit. Není způsob, který film popíše přesně. Film je zároveň legrační, děsivý, vážný, roztomilý. Je to prostě škála emocí.”

Novojičínské letní kino uvede snímek Muži, co zírají na kozy v pátek 6. a v sobotu 7. srpna vždy od 20.30.

-mer-