Janet Robin, která v pátek vystoupí v Novém Jičíně, je v současnosti už zkušenou rockovou harcovnicí. Na svém kontě má tři sólová alba a v portfoliu mnoho umělců zvučných jmen, od Meredith Brooks přes Melissu Etheridge až k legendárním Heart nebo Fleetwood Mac.

Janet Robin se může pochlubit i tím, že byla jedinou ženskou žákyní dnes již zemřelého Randyho Rhoadse od Ozzyho Osbourna. Do Nového Jičína nepřijede ale náhodou. „V srpnu přijede do Evropy propagovat své aktuální album Everything Has Changed. To je zajímavé už jen tím, jak vznikalo.

V proslulém osobním studiu Johnnyho Cashe Cash Cabin jej produkoval Cashův syn John Carter Cash s přispěním Cashova zvukaře Chucka Turnera a spoluhráčů muže v černém. Výsledkem však není, jak by se dalo předpokládat, nahrávka s prvky country, ale živelné album písničkářky, která vychází z rockových kořenů," popisují v pozvánce organizátoři novojičínského koncertu.

V současné době chystá Janet nové album, které bude produkovat legendární basák Led Zeppelin John Paul Jones. Také písně z něj bychom na Masarykově náměstí v Novém Jičíně mohli v pátek slyšet. Na evropském turné Robin doprovází čeští muzikanti kytarista Roman Helcl (Anna K., November 2nd), baskytarista Vašek Vávra (Clou, Anna K.) a bubeník Roman Vícha (Toxique, Ivan Král).

Novojičínské Masarykovo náměstí je všechny uslyší v rámci Novojičínského léta už tento pátek 23. srpna od 20 hodin.

Michal Merenda