Kino Květen spadá pod Městské kulturní středisko v Novém Jičíně od začátku nového roku. „S koncertními pódii jsme ve městě tak trochu na štíru, chybí nám větší prostory, které pojmou víc diváků. Kino Květen nám pomůže tento problém mírně kompenzovat, ale nenahradí absenci kulturního domu ve městě," potvrdil Jiří Macíček z kulturního střediska. „Spíše zde budeme pořádat folkové a vůbec klidnější akce, které jsou také nenáročné na jevištní prostor. V kině navíc chybí zázemí pro muzikanty, takže tyto koncerty budou tak trochu pionýrské. Věřím ale tomu, že to nebude mít vliv na kvalitu produkce, jen nám to zúží výběr vystupujících. Už v březnu tady budeme mít Vlastu Redla, rádi bychom přivedli Radůzu a další," doplnil.

První koncert bude patřit mezi hlavní hudební události roku v Novém Jičíně. Pozvání přijal Vlasta Redl. „Bylo to dost na poslední chvíli, o to víc jsme rádi, že koncerty v kině zahájí právě on," potvrdil Macíček. Unikátní koncert moravského barda, kterého není nutné představovat, patří v Novém Jičíně k sázkám na jistotu. Po vystoupení v bývalém J-klubu a na náměstí, kde jsme Vlastu mohli vidět s jeho doprovodnou kapelou Každý den jinak, představí organizátoři koncertu tohoto výjimečného muzikanta ve stejně výjimečném projektu.

Vlasta Redl se nám tentokrát ukáže v roli písničkáře a na své vystoupení si pozval hosty svérázného Montyho, držitele několika prestižních ocenění a písničkáře a baviče Arnošta Frauenberga, multiinstrumentalistu a frontmana kapely The Pool.

První koncert v novojičínském kině Květen se bude konat 8. března, místo je možné si rezervovat přes internet nebo koupit vstupenku v předprodeji v pokladně kina. (mer)