Starší z folkových bratrů Nedvědů František patří dnes mezi legendy české trampské písničky. Sám dokáže stále velmi snadno vyprodávat sály a jeho koncerty neztratily nic ze svého dřívějšího lesku. Jeho dávné hudební začátky se pojí s kapelou Toronto, v hlubší známost se tento svérázný bard a tramp dostal až s kapelou Brontosauři, kterou založil se svým bratrem a neméně známým folkovým zpěvákem Janem. Známá je i jeho účast na tvorbě Spiritual Kvintetu.

Františkův příjemně hluboký hlas a nesporné pěvecké umění z něj v současnosti udělaly hlavní hvězdu české moderní popcountry a jeho písničky jsou slyšet ze všech současných středoproudových rádií. Vždy si udržoval image drsného dobráka. Jak se zavedl, tak zůstal a přináší to, co od něj jeho příznivci čekají - příjemnou pohodovou muziku. Na své trampské mládí prožité v Lukách pod Medníkem s trampskou muzikou ale zpěvák nezapomněl. Právě on se bude v Odrách starat o muzikální složku zábavného večera. „O prvek komediální se postará oblíbený šoumen Josef Alois Náhlovský, který bude vyprávět veselé historky,“ zvou organizátoři v pozvánce na čtvrteční večer. Náhlovský je známý především z působením v komediálních dvojicích, například s Josefem Mladým či Karlem Šípem. Často je vidět i na sportovních akcích, kterých se účastní i herecké celebrity.

Spolu Františkem Nedvědem vystoupí v pořadu Báječná země Františka Josefa ve čtvrtek 27. března v sále oderského Dělnického domu. Akce začíná v 19 hodin. (mer)