Fotoklub Ostrava má za sebou více jak 25 let úspěšné fotografické a kulturní činnosti. Byl založen na podzim roku 1985 a od té doby se nesmazatelně vepsal do mysli Ostravanů a všech ostatních spřátelených fotografů z amatérské i profesionální části fotografického spektra. Na členské výstavě v Příboře se představí Dalibor Bednář, Jaroslav Celuch, Tomáš Čichoň, František Havlíček, Jiří Hrdina, Radek Hrubý, Vladislav Jasiok, Karel Macura, Renata Marcolová, Iveta Mutinová, Eduard Pašek, Dagmar Puchálková, Martin Smékal, Rostislav Šimek, Václav Vlach, Ladislav Vavřík a Václav Wencel.

„Klub v současné době navštěvuje zhruba dvacet členů a příznivců fotografie, prakticky všichni se účastní společných výstav a projektů fotoklubu, řada z nich vystavuje individuálně. Docela zajímavě se začala rozvíjet příhraniční spolupráce s fotoklubem z polského městečka Rybnik, obě města nejsou od sebe vzdálena ani 40 km," říkají o sobě jeho členové v pozvánce na příborskou výstavu. Na konci loňského roku byla společně uspořádána Česko – polská fotografická akademie s finanční podporou Evropské unie, kromě řady příjemných společných zážitků vznikla zajímavá kolekce dvou fotografických pohledů a proběhly 2 výstavy.

Fotoklub Ostrava se již mnoho let pravidelně zúčastňuje Fotofestivalu v Moravské Třebové a prezentuje výsledky tvorby svých členů. Výstava jejich děl se bude konat v prostorách příborské radnice až do 26. června. (mer)