Herec, skladatel, zpěvák a textař David Kraus se svým bandem zavítá tento pátek do Frenštátu pod Radhoštěm. Zpěvák s kontroverzní pověstí se pravidelně objevuje na televizních obrazovkách v rámci pořadu Uvolněte se, prosím. "Koncertem otevřeme Malý sál Domu kultury, David Kraus bude podle našeho názoru atraktivní pozvánkou k této události," vysvětlila Kateřina Krestová z frenštátského Domu kultury.

Krause přechází pověst playboy a hlavně píseň Zuzana, která před několika lety pořádně rozbouřila vlny českého bulváru a celebrit. Každopádně jeho neotřelé písně a hlavně až syrový hlas je něco, co se na půdě české muziky jen tak často v poslední době neslyší. Chybějící čistotu hlasového projevu docela nahradí Krausův celkový muzikální výraz a přirozená interpretace.

Co se týče žánrového záběru jeho kapely, pohybuje se po vlnách rockových až funky se zřetelnou rytmickou složkou. Samotné skladby jsou zčásti původní a obsahově jsou minimálně zajímavé. „Pokud si v nich člověk najde podle mě velmi osobitě pojatý humor, bude se ohromně bavit,“ napsal o nich například publicista serveru freemusic píšící pod jménem Jirka. Zčásti Kraus zpívá česky, problémy mu ale nedělají ani texty v angličtině.

Při příležitosti otevření Malého sálu Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm vystoupí David Kraus se svým bandem v pátek 30. května od 20.30. (mer)