Michal Prokop je mužem mnoha zájmů a profesí. Známý je ale především jako zpěvák a kytarista pohybující se přibližně v trojúhelníku žánrů rock – soul – blues, k jehož nejznámějším písním patří Kolej Yesterday. Tuto sobotu vystoupí v rámci Frenštátského kulturního léta i se svou kapelou Framus Five na frenštátském náměstí.

S touhle partou působil jako kytarista a zpěvák skupiny Framus Five už během svých studií, jako jedni z prvních se tenkrát v Česku zaměřovali na soul a rhythm´n´blues podle afroamerických vzorů, zejména Raye Charlese. „Na 1. československém beatovém festivalu v roce 1967 byl Michal Prokop vyhlášen nejlepším zpěvákem. Velké obliby dosáhla jeho skupina také v osmdesátých letech v sestavě, vedené houslistou Janem Hrubým. Šťastné období vyvrcholilo vynikajícím albem Kolej Yesterday," připomněl pro Region publicista Richard Boryna.

Hned zkraje devadesátých let Michal Prokop opustil dráhu profesionálního zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury. Od roku 2000 má v České televizi pořad Krásný ztráty, který již politickou orientaci daleko přesahuje.

Během posledních let koncertoval Prokop spíše sporadicky. Se zcela novým albem přišel až před sedmi lety, kdy navazuje v plné síle na spolupráci tvůrčího týmu z druhé poloviny osmdesátých let a vydává album Poprvé naposledy, které jej fakticky navrací zpět do centra pozornosti. V současnosti si užívá obnovenou spolupráci s Framus Five, kterou si budeme moci užít i ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Koncert Michala Prokopa a jeho kapely se koná na frenštátském náměstí v sobotu 11. srpna od 20 hodin. (mer)