Bugaboo vzniklo přerodem kapely Inside, která mezi lety 1994-1998 vešla ve známost svým těžkotonážním grunge-rockem a vynikajícím, téměř bluesovým projevem zpěváka Martina Vašici. Toto seskupení se po vystoupení na rockových Šlahounech 98 nečekaně rozpadlo, vzápětí na to se však, v pozměněném složení, znovu zformovalo - tentokrát pod názvem Bugaboo.

Odešel tehdy doprovodný kytarista Tomáš Filip a Ivoše Demla za bicíma vystřídal David Lukeš. Ubylo dlouhých instrumentálních pasáží a do značné míry se také zjednodušila konstrukce skladeb. Tvorba nabyla na přímočarosti, melodika na síle a rytmika na plastičnosti. Následovali nezbytné personální změny a úpravy kapely, z nichž vyplynula i dnešní podoba. A jak tedy zní Bugaboo dnes? „Pro mne osobně jsou nepřehlédnutelné a velice zajímavé zejména odkazy na "starou dobrou klasiku" - především blues a rock n´roll (co se týká kytary) a funk (baskytara a bicí). V případě Bugaboo však nejde o žádnou zkamenělinu. Děje se tak spíše spontáně, až bezděčně, než že by to byl jasný záměr. Řekl bych, že se tu v podobě Bugaboo setkáváme s velice zajímavou aktualizací tohoto žánru s přesahy do popu, soulu, rapu a tvrdého rocku,“ napsal na stránkách kapely například Zbyněk Machetanz.

Hudba Bugaboo je tedy hudba přímočará, taneční, tepající energií, zároveň však plná silných emocí. Bugaboo mají obrovský dar skládat hity, přitom jim nechybí ani kus muzikantského humoru. V příborské Čajovně ve Staré kovárně zahrají Bugaboo ve čtvrtek 17. dubna od 20 hodin večer. (mer)