Melancholická písničkářka z Valašského Meziříčí Lucie Redlová už patří nejen na Vsetínsku a Novojičínsku k písničkářské špičce. Své písně zpívá za doprovodu kytary či mandolíny. Na společných koncertech vystupovala například s Jamesem Harriesem či Žambochy. Kromě sólového vystupování hrávala také s kapelou Docuku, v poslední době ale dává přednost kromě sólového vystupování vlastní kapele Garde. „Její reportoár je postavený na jemných, občas až melancholických textech, které krásně prokresluje její silný hlas, zároveň se ale nebojí ani rockovějšího zvuku, o čemž svědčí i její poslední díla. Rozhodně se o ní dá mluvit jako o všestranné, výborné muzikantce," řekl o ní hudební recenzent Richard Boryna.

Už v roce 2009 vydala sólovou desku První, poslední, na které se objevuje několik hostů. Snad nejzajímavějším je producent alba Steve Wall z irské skupiny The Walls. Před rokem jí vyšlo další album Křižovatky, které tentokrát produkoval známý americký písničkář Tim Eriksen.

Texty zachycují ženu v jejích různých polohách ve věku, kdy se láme z puberťačky v matku. Server Rozhlas.cz právě Křižovatky označil za jedno ze čtrnáct nejlepších hudebních alb roku 2012.

Ve Štramberku na Chatě Dr. Hrstky vystoupí Lucie Redlová v pátek 26. dubna od 19 hodin. (mer)