V třeskutých, téměř arktických mrazech, zahájil filmový režisér Dušan Rapoš (ten spolu s Petrem Šiškou napsal i scénář) se svým týmem natáčení zbrusu nové výpravné pohádky.

Počasí hned první den připravilo filmařům řadu nepředvídatelných překážek, mráz minus 14 stupňů Celsia potrápil herce i techniku a dostat se na místo prvního záběru k jeskyni Šipce ve Štramberku chtělo odvahu i fyzickou zdatnost.

PRINC A PRINCEZNA S RAMPOUCHY

Natáčení československé filmové pohádky Když draka bolí hlava.Zdroj: Petarda ProductionHorská stezka k jeskyni se během noci proměnila v ledový vodopád a četa silných chlapů musela princi a princezně cestu na natáčení doslova prosekat.

Ještěže představitel prince Janka, mladý slovenský herec Jakub Jablonský, je zdatným sportovcem, takže v klidu mohl poskytnout oporu i křehké a krásné princezně Adélce, kterou v pohádce ztvární nový objev Zuzana Žáková.

Atraktivitu a přitažlivost obou herců výrazně podtrhly neotřelé a nápadité originální kostýmy výtvarnice Aleny Schäferové a při pohledu na zamilovanou pohádkovou dvojici má divák pocit, že opět konečně vidí krásnou princeznu a opravdového prince jako z klasických věhlasných pohádek.

„Každá opravdová pohádka musí mít sníh a zimu, a protože v té naší se bude i bruslit a sáňkovat, doufáme, že se té opravdovosti co nejvíc přiblížíme,” konstatoval režisér Dušan Rapoš.

„Když jsem před dvěma měsíci všem tvrdil, že se v malebné obci Vendryně bude začátkem března bruslit na jezírku a sáňkovat, ťukali si na hlavu a plánovali natáčení přinejmenším na Štrbském plesu v Tatrách, ale Bůh má pohádky rád a my máme záběry, jaké bychom těžko hledali i ve vysokých horách,” dodává s úlevou producent filmu Petr Šiška.

Natáčení pohádky Když draka bolí hlava bude pokračovat v průběhu května a června. Samotná premiéra se pak uskuteční 24. října jen několik dní před stým výročím vzniku Československa.

Rodný dům Sigmunda Freuda.
Freud na výstavě opět zaujal
Ilustrační foto
Důchody v okrese patří k nižším