Každoročně pořádají ve Studénce Dny města a ani tento rok nebude výjimkou. Po celou nadcházející sobotu budou na území města připraveny nejrůznější akce s velkou šířkou zájmového zaměření. Na své si přijdou milovníci sportu i kultury.

Hlavní program začne v sobotu na náměstí Republiky bude probíhat od třinácti hodin. Jeho zahájení si vezme na starost osvědčený a letitý Tamburašský orchestr Brač. Jeden z posledních českých souborů, jehož hra je postavena na balkánské obdobě tambury, podle níž má i tato muzika svůj název, bohatě koncertuje v celém novojičínském regionu i za jeho hranicemi. Ve 14 hodin zahájí svůj koncert Stanley´s Dixie Street Band Kopřivnice - velice sympatická pětice jazzových muzikantů s kořeny na Novojičínsku, kteří se rozhodli nehrát žádnou prokomponovanou jazzovou muziku, ale jen čistý a v tom nejlepším slova smyslu pouliční dixík, který kdysi jazzu pomáhal mezi nejširší veřejnost.

Zlatý hřeb programu začne o půl čtvrté odpoledne. Vystoupit se totiž česká hudební skupina, která má ve svém repertoáru především country písně Ivana Mládka – Děda Mládek Ilegal Band. V tomto případě nejde o žádný obyčejný revival, tahle skupina dokáže už tak energickým písním Ivana Mládka vdechnout ještě vyšší úroveň živosti a nenechá sedět vůbec nikoho. Dále v programu vystoupí mažoretky Petra ze Studénky, hudební skupina Sága. „Od 14:00 do 21:00 hodin bude jezdit městem každou celou hodinu od zimního stadionu vláček Steelinka se zastávkami u Penny Marketu a Dělnického domu,“ na závěr připomínají organizátoři ve své pozvánce.

Den města Studénky se koná na tamním Náměstí Republiky v sobotu 12. června už od 13 hodin. (mer)