Takže jsme se jí na to přímo zeptali: „Především koncertuji a to nejenom proto, že začala plesová sezona, ale s kapelou svého syna jsme slíbili všem svým fanouškům, že se budu snažit zajet i do menších měst v České republice a potěšit je svým vystoupením,“ říká zpěvačka. V posledních letech dala přednost bydlení na venkově, takže Ostravu vyměnila za svoji chalupu na Vítkovsku, jejíž rekonstrukce stále pokračuje a ještě zdaleka prý není u konce. „Věřím, že jednou tento nekonečný příběh skončí. Užívám si zpívání, mám radost ze své vnučky Johanky,“ dodává Věra Špinarová.

„Věrka vystupuje nyní převážně s kapelou svého syna Adama. Chtěla vy v letošním roce natočit nové cédéčko. Když to před časem prozradila v jednom televizním pořadu, přišla jí nabídka spousty demáčů od různých autorů z celé České republiky. Samozřejmě, že všechny nahrávky musí vytřídit a po výběru a poradě s některými hudebními odborníky, se rozhodne, které písně na toto nové album zařadí. Jména komponistů zatím nechci prozrazovat, neboť kdyby nakonec se ta konkrétní píseň na desce neobjevila, byl by třeba zklamán,“ tvrdí Alan Janeček, manažer Věry Špinarové, která stále patří u nás k interpretkám s báječným hlasovým fondem.

„Určitě nechci nic uspěchat, jsem domluvena s některými autory, kteří mi slíbili napsat nové věci, ale pokud vše dobře dopadne, počítám, že bychom ve druhé polovině roku mohli jít do studia a začít natáčet,“ doplnila zpěvačka, která v posledních měsících hledá spíše klidná místa v přírodě než rušný život velkoměsta.

„Ještě bych chtěl upozornit její příznivce, že Česká televize s Věrou na točila pořad Po stopách hvězd, v němž se vedle ní objeví na televizní obrazovce například její exmanžel hudebník a producent Ivo Pavlík, známý rocker, textař a producent Petr Šiška ale také její kamarádka od mateřské školy Jarka z Brna. A poprvé uslyšíme také názory její maminky,“ prozradil nám včera ještě Alan Janeček.

Věra Špinarová se drží na výslunní populární hudby už více než čtyřicet let. Brněnská rodačka vyrůstala od svých sedmi let v Ostravě-Porubě. Ostravě zůstává interpretka dodnes věrná, byť žije na zdravém vzduchu vítkovské přírody. A dodnes s úsměvem a trochou nostalgie vzpomíná, když se v deváté třídě přihlásila do jedné pěvecké soutěže, kde si jí všiml hudebník Ivo Pavlík, její pozdější manžel, s nimž už ale dávno nežije, ale také Miroslav Horníček, a pozvali ji do rozhlasu.

A pak už začala pozoruhodná kariéra zpěvačky, jejíž úžasný hlasový rozsah jí mohou závidět mnohé operní pěvkyně. Obdivuje Ellu Fitzgeraldovou a téměř na všech tuzemských diskotékách zní její česká verze slavné písně z filmu Tenkrát na Západě Jednoho dne se vrátíš, k níž český text napsal Zbyšek Malý.

V příštích měsících čekají Věru Špinarovou další vystoupení v Čechách, na Moravě, ale také ve Slezsku, kdy doslova v komorních, ale i větších kulturních zařízeních zpívá průřez svého dosavadního repertoáru za doprovodu kapely svého syna Adama.