Přimo na radnici vystavuje své fotografie studénecký fotograf Milan Vícha, jehož výstavu zahájila páteční vernisáž. „Myslím, že každá nevěsta, která se vdávala ve Studénce na zámku má ve svém albu fotografie Milana Víchy,“ uvedla na adresu Víchy Iveta Vavrošová, která výstavu zahájila. Poté přiblížila Víchovu minulost, mimo jiné i to, že vystudoval obor výtvarné fotografie vOstravě a v roce 1998 si otevřel fotoateliér. První svou výstavu uskutečnil vprosinci 1999 vOstravě vknihovně vedle Sýkorova mostu. Nyní vystavuje ve Studénce, jak prý později přepočítal, jedná se o jeho patnáctou samostatnou výstavu a ne desátou, jak uvádí na plakátech.

Na návštěvníka čekají dvě části výstavy. Jedna se zabývá portréty hudebníků, druhá je nazvaná Kouzlo ženských půvabů. Ženskými akty se totiž Vícha zabývá již od počátku své kariéry. „Hudebníky jsem začal fotit teprve před dvěma roky,“ přiznal fotograf, jenž má na svém kontě devatenáct portrétů. Spatřit tak lze trumpetistu Laco Decziho, zmíněnou Lenku Dusilovou, frontmana kapely Horkýže Slíže Petera Hrivňáka, zpěváka Luboše Pospíšila či bývalého Schelingerova a později Mišíkova kytaristu Standu Kubeše.

Vertnisáž si nenechali ujít například bývalá starostka a pozdější tajemnice městského úřadu ve Studénce Kateřina Huvarová nebo nynější studénecký satrosta Ladislav Honusek. Toho zaujali stejně obě části výstavy.„Na každém člověku se najde něco pěkného a Milan to dokáže najít,“ pochválil Víchu Honusek, který jej považuje za svého přítele již desítky let. Sám prý je na tom ale sfocením špatně. „Vmládí jsem ktomu přístup neměl a později bylo vrodině tolik fotografů, že jsem neměl důvod se tím více zabývat. Dnes občas použiji foťák, který mám vmobilu,“ přiznal Honusek.