Energie, svěžest, originalita a neustálý neklid v písních, které na člověka působí dojmem, že vznikly naprosto bezprostředně, nejspíš jamováním na zkoušce, ale zároveň neskutečně živé koncerty, to je vkostce skupina – 123 minut. Své texty interpretuje zpravidla dadaistickou angličtinou. Orientální zpěv doprovází bouřlivými kytarovými riffy. Nezaměnitelnou kapelu dávají dohromady tři vynikající muzikantské osobnosti Zdeněk Bína, Martin Vajgl a Fredrik Janáček a společně patří ve svém rockovém ranku ktomu nejlepšímu u nás.

Žádný koncert nezahrají dvakrát stejně, dávají do toho všechno a výsledkem je nezapomenutelný zážitek. Ostatně i frontman kapely Zdeněk Bína si je nezbytnosti klubového vystupování, během něhož vznikla také poslední deska tohoto uskupení, plně vědom: „Kapela, která funguje na základě improvizace, která se může zvrtnout až do zvukový džungle, to je klasická živá kapela. Ten živák bude vždycky lepší. Na druhou stranu na deskách pak daleko líp vyzní určité pocity, pro které na živáku není úplně vhodná příležitost. Proto jsme novou desku natáčeli rovnou naživo, a i když to není stejné vyzařování jako na koncertech, tak si myslím, že jsme se živé energii přiblížili zatím nejvíc."

Za své album Home? byly Minuty nominovány na cenu Akademie populární hudby Anděl pro rok 2002 v prestižní kategorii Rocková deska roku.

V dubnu 2006 vychází album Mom i ve Slovenské republice a při této příležitosti zde absolvují -123 Minut velké turné. Díky velmi příznivému ohlasu, které koncerty mají, se stává Slovensko vedle Polska pro skupinu dalším „zahraničním“ domovem.

Loni si Minuty střihly opět několik festivalů v Holandsku a Belgii a na podzim odstartovaly své turné Unplugged. „Akustickým turné si naše kapela připomíná své začátky v jazzových klubech a svým příznivcům připravila kromě osvědčených skladeb v novém kabátku i starší písně, které koncertně dlouho nezazněly,“ zvou do Oder členové kapely na svých stránkách.

Voderském hudebním klubu Village Sound vpřísálí tamního Dělnického domu vystoupí kapela –123 Minut „bez šťávy“ ve středu 20. února od osmi hodin večer. (mer)