Po prvním pořadu z roku 2005 s názvem Výprodej Lemury Lepé, přijíždí Lenka Vychodilová do Nového Jičína s dalším, na české scéně ne až tak obvyklým počinem. Opět se nese v proměnlivém, sklepácko-šansonovo-baladicko-rockovém duchu a dominují mu především texty – nejen typická, osobitá hra se slovy, ale i tvorba Weinbergera, Matouška, Nebřenského a dalších.

Pro zpěvačku je charakteristické její ironické, sarkastické, vtipně parodické pojetí – jež je samozřejmě nasáklé divadelními zkušenostmi, takže její interpretace je schopna vykreslit jednotlivé postavy, žijící svým vlastním životem uvnitř každé skladby.

Jednotlivé skladby jsou příjemně instrumentálně a aranžérsky pestré a je nutno vyzvednout její vokální a muzikantskou profesionalitu – tj. zásluhu tria Ti3 a hostujících umělců – rozmanitost a cit pro detail a správnou míru. „Hvězdu zapadlou do Sklepa doprovázejí ekvilibrista na klaviatuře David Noll, basový drezér Vladimír Vytiska a kytarový mág Jiří Podzimek,“ vypočítávají detailně organizátoři představení.

Pořad Lenky Vychodilové Lemura…někdy luzná, jindy hrůzná uvede novojičínské Beskydské divadlo ve středu 15. dubna od 19 hodin. (mer)