Přestože jeho jméno je pro laickou nefolkovou veřejnost spíše na první poslech neznámé, v muzikantských kruzích má zvuk jako hrom. Folkový písničkář širokého žánrového rozsahu od lyrických balad přes lidové písně až po rock-bluesové skladby totiž působil koncem 70. let minulého století v duu s Vítem Sázavským, s nímž po seznámení se Zuzanou Navarovou založili skupinu Nerez. V roce 1987 vydal sólové EP Písničky ze šuplíku, v roce 1994 na ni navázal sólovou deskou Čím dál víc Vřešťál. Letos mu vyšlo na jeho vlastní náklady Číslované album, a to pouze v nákladu tisíce kusů. Spolupráce s Jaromírem Nohavicou, ze které vznikla nahrávka Nohavica a Kapela: Koncert zapříčinila založení kapely s názvem Neřež, která připomíná původní úspěšnou skupinu a se kterou Zdeněk Vřešťál hraje dodnes.

Jako producent spolupracoval s Bratry Ebeny, Jindrou Kejakem, Marií Rottrovou, Jiřím Schmitzerem, Martinou Trchovou a dalšími, složil také několik písní pro skupinu Krausberry. Kromě kapely Neřež v současnosti koncertuje také s Ravenem a saxofonistou Ivanem Myslikovjanem.

Do Příbora přijede v rámci pořadu Hudební sklepy, kterých se účastní právě i příborský Víno Restaurant Terra Libera. Ty jsou nápadem harmonikáře, písničkáře a herce Václava Koubka, který k jejich účelu sám říká: „Chceme, aby se u nás doma zase zpívalo, pábilo a mudrovalo, a jsme tedy jen ti staří provokatéři, k nimž se snad přiřadí dnes ještě neznámí, a budou pokračovat v naší tradici.“ V současnosti Hudební sklepy začínají už čtvrtý ročník. Na Novojičínsko se v jejich rámci podívali takoví muzikanti jako Pepa Streichl, Luboš Pospíšil, Jakub Noha Band, Jiří Dědeček, Václav Koubek, Jan Burian, Pavel Fajt a mnozí další.

Koncert písničkáře a básníka Jiřího Dědečka se koná v příborském Víno Restaurantu Terra Libera ve čtvrtek 8. listopadu od 18.30.