Kariéra Jitky Zelenkové začala už před čtyřiceti lety, kdy vyhrála celostátní soutěž Talent 67 a v témže roce získala druhé místo v prvním ročníku festivalu amatérských zpěváků v Jihlavě. Po maturitě nastoupila do angažmá divadla Rokoko kde účinkovala v hudebních hrách a ve společném programu se sourozenci Ulrychovými. Už od svých pěveckých začátků Jitka Zelenková vystupovala jako host s orchestry Karla Vlacha, Gustava Broma, Václava Hybše a také s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu, který řídil Josef Vobruba a se kterým natočila svoje první nahrávky pro firmu Supraphon.

V roce 1973 Jitka Zelenková dostala nabídku k účinkování po boku Karla Gotta ve skupině Ladislava Štaidla se kterým procestovala mnoho zemí, kde vystupovala téměř čtrnáct let nejen jako vokalistka, ale i jako sólistka. V roce 1980 nahrála první sólové album Zázemí, které se setkalo s velkým ohlasem u posluchačů i odborníků. Následovala sólová koncertní vystoupení s Orchestrem Ladislava Štaidla a zároveň komorní recitál pro pražskou Redutu, který zpěvačka připravila s fenomenálním klavíristou Rudolfem Roklem. Tento recitál s úspěchem uváděli patnáct let. Velkou popularitu si drží dodneška. „Jitka Zelenková se chvályhodně drží muziky, která je jí blízká. I to je jedním z důvodů jejích úspěchů,“ řekl pro Region hudební publicista Richard Boryna.

V současnosti se už potřetí vydává na vánoční turné, které nazvala Splněná přání. V předchozích letech byly všechny koncerty vyprodané. Turné po 15 městech zakončí 20. prosince 2008 v Chrudimi, toto úterý ale vystoupí i ve Frenštátě. „Není to pouze vánoční koncert, zazní na něm různé podoby mého repertoáru, pop i swingová muzika. Zazpívám většinu skladeb ze svého posledního řadového CD Pod kůží a loňského alba Moje Vánoce. Vedle vánočních písní zazní i evergreeny jako Rád, Vyprávění v pokoji či Ty mně smíš i lhát,“ potvrdila sama Zelenková. Tradičně ji doprovodí člen skupiny Koa, kontrabasista František Raba, a pianista Lev Rybalkin.

Ve frenštátském kině vystoupí Jitka Zelenková se svým vánočním programem v úterý 9. prosince od 19. hodin. (mer)