Jihočeská zpěvačka Pavlína Jíšová, která se tento pátek představí ve studéneckém Dělnickém domě, prošla od útlého mládí až po dnešní zralost různými hudebními formacemi. Její pěveckou minulost odstartovalo členství v bluegrassové skupině Sem Tam, se kterou uspěla v osmdesátých letech na celostátním kole Porty v Plzni.

V této formaci si jí všiml Pavel Lohonka Žalman a stala se tak i zakládající členkou folkového sdružení Žalman a spol., se kterým nazpívala dvě desky. Profesionálně zpívala také v českobudějovické folkové skupině Minnesengři, kam ji sám Žalman přivedl. Na hudební scénu se vrátila už jako jedna ze dvou zpěvaček českobudějovické folkové kapely Nezmaři. V této formaci působila téměř dvanáct let a toto období je zaznamenáno na osmi hudebních nosičích. „Jako Nezmarka Jíšová natočila čtyři sólová alba. Na prvním ji doprovází skupina Weekend. Některé písně z této desky byly vybrány hudebním kritikem Jiřím Černým pro komplet CD časopisu Reader´s Digest," vypočítává pro Region hudební publicista Richard Boryna. S Weekendem Jíšová poznala Michala Tučného a téměř dva roky vystupovala v jeho pořadu, kde měla vlastní sólový prostor. Pak už to šlo ráz naráz, po spolupráci s Tučným a Žalmanem začíná Jíšová spolupracovat i s Robertem Křesťanem a jeho Druhou trávou a také s královnou české country Věrou Martinovou. Pro tu ostatně napsala hned několik písní.

V současnosti už zpěvačka Jíšová slaví jedenatřicet let působení na pódiích. Její koncert ve studéneckém Dělnickém domě se koná v pátek 11. května od 18 hodin. (mer)