„Konali veškeré úkony trestního řízení, aby pachatele identifikovali,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná s tím, že kriminalisté vyslechli řadu osob, analyzovali také kamerové záběry.

„Vše s jediným cílem – co nejdříve pachatele zločinu postavit před soud. Na zločin loupeže pamatuje trestní zákoník odnětím svobody až na deset let,“ doplnila Pokorná.

Během vyšetřování však ochránci zákona narazili na několik nesrovnalostí. S dívkou si proto znovu promluvili. Nakonec se přiznala, že lhala. Proč si vymýšlela, policie neuvedla.

Podobné případy nejsou bohužel nijak výjimečné. Oznamovatelé si neuvědomují, že policisté, kteří se fiktivními zločiny zabývají, mohou chybět na jiném místě. Například před časem nahlásil muž policii, že jej v Ostravě někdo okradl o výhru ve výši 165 tisíc korun. Peníze si údajně vyzvedl v sázkové kanceláři v Brně.

S oslavami to ale malinko přehnal. Po návratu do moravskoslezské metropole znaven alkoholem usnul na trávníku u jedné z křižovatek. Když se probudil, zjistil, že hotovost nemá. Následující den po vystřízlivění zamířil na policejní stanici, kde vše nahlásil. A kriminalisté se ihned pustili do vyšetřování.

Jaké však bylo jejich překvapení, když po nějakém čase zjistili, že se věci mají jinak. Dotyčný totiž nic nevyhrál a pro žádné peníze si do Brna nejel. Když se jej policisté ptali, proč si vymýšlel, jen smutně pokrčil rameny a pravil.

„O výhře se mi možná jen zdálo!“.

Policie proto případ odložila. Jiný výtečník přišel na policii s bajkou, že mu někdo vykradl auto zaparkované v Ostravě. Prý zmizelo 190 tisíc korun. Záhy ale vyšlo najevo, že peníze, které vyinkasoval pro svého zaměstnavatele, utratil.