Deník zjišťoval, kolik stojí pohonné hmoty v příhraničí v úterý odpoledne. Výsledek? Pumpy Orlen mají stále tytéž ceny, jiné benzinky jsou dražší. Pro české řidiče je to stále výhodné tankování, navzdory tomu, že polský zlotý už druhý den po sobě vůči koruně posiluje. Ten se o den dříve prodával za 5,75 koruny, tudíž za dva dny posílil o 20 grošů.

V pneuservisech na Karvinsku začíná zimní sezona. Doporučuje se včasná objednávka.
PŘEHLEDNĚ: Kde v Karviné a okolí přezujete pneumatiky? Vyplatí se rezervace

A za kolik se v úterý dalo natankovat? Poté, co v pondělí odpoledne svítila na pumpě Orlen v Žibřidovících pouze cena LPG a vše ostatní bylo vyprodané, v úterý už byly zásoby doplněny a cena stejná jako před týdnem: benzin Efecta 95 i diesel 5,99 zlotých. Například MOL v polském Těšíně prodával Natural 95 za 6,14 zlotých, naftu za 6,34. Za litr stooktanového naturalu tam řidiči zaplatili skoro 7 zlotých za litr. Jen pro srovnání, letos v červnu stál litr Naturalu 95 v Orlenu v Žibřidovicích skoro 8 zlotých.

Také pneuservisy v Havířově čekají v nejbližších dnech nápor řidičů, kteří přijedou přezouvat auta na zimní pneumatiky.
PŘEHLEDNĚ: Kde v Havířově přezujete na zimní pneumatiky? Servisy čekají nával

Současné ceny jsou pro Čechy stále extra výhodné. Otázkou je, jak dlouho tato situace potrvá. Obrovský zájem řidičů z Česka však na polských pumpách, zejména v Orlenu, způsobuje občasný nedostatek zásob pohonných hmot.