Pořadatelé očekávají, že výškaři překonají dosavadní rekord mítinku, který má hodnotu 232 centimetrů a společně jej drží Tomáš Janků (v roce 1999), Němec Raul Spank a Ivan Uchov (2011). „Další jména budeme postupně přidávat," řekl na včerejší tiskové konferenci sportovní manažer mítinku Alfonz Juck.

Mítink má při svém dvaapadesátém ročníku nabídnout znovu plejádu atletických hvězd, olympijských vítězů a mistrů světa. Novým jménem v seznamu je kladivářka Taťjana Lysenková z Ruska, která doplňuje oštěpaře Keshorna Walcotta z Trinidadu a Tobaga, novozélandskou koulařku Valerii Adamsovou či maďarského kladiváře Krisztiána Parse.

Ozdobou má být ovšem opět fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt, o jehož startu se už několik měsíců jedná.

„Jeho účast je velice nadějná, ale nechceme předcházet vývoji událostí. Ale v rámci mezilidských vztahů s lidmi, kteří domlouvají jeho starty, je dohoda téměř jistá," prohlásil za souhlasného Juckova pokyvování hlavou ředitel pořádající agentury Miroslav Černošek.

Na stadionu je momentálně v plném proudu velká rekonstrukce. Staví se nová protilehlá tribuna, bude se měnit ovál. „V dnešních časech, kdy se v západní Evropě ruší mítinky, my zvelebujeme. A to je pozitivní signál všem atletům," řekl Juck.

Vedení Zlaté tretry je podle něho už dohodnuté se známým jihoafrickým paralympionikem Oscarem Pistoriusem, který se v Ostravě potřetí objeví na trati 400 metrů. „Sám Oscar je rád, že mítink se uskuteční v pozdějším termínu, a věří, že letos nabídne diváků kvalitnější výkon než v předchozích dvou startech," doplnil manažer mítinku Zlatá tretra Ostrava.