„Nedotčené zasněžené vrcholky hor, nad krajinou bdící zříceniny hradů a zámků, k tomu malebné horské vísky, ve kterých jako by se zastavil čas, a čistý vzduch v této severovýchodní části České republiky jako blahodárný balzám na duši v další radostné sezoně," argumentuje autorka článku Joanne O´Connor, proč se vydat právě tam. Poté, co vychválí Pustevny, se už však mnohem stručněji zmíní i o možnosti zacvičit si jógu v jedné z „kapslí" na London Eye či kouknout se do Maroka.

„The Guardian uveřejnil v tipech na cestování, kterými láká do různých lokalit světa, také Moravskoslezské Beskydy, které navíc dostaly největší prostor. Článek doslova vyzývá čtenáře, aby na Pustevnách prožili svou vlastní pohádku," upozornila včera na „slávu" beskydského vrcholu Lucie Talavašková z Beskydského informačního centra (BIC) ve Frýdku-Místku.

„Britský deník se zmiňuje o Pustevnách jako resortu pro nejlepší sjezdové lyžování v oblasti, která navíc nabízí pohádkovou atmosféru útulen Libušín a Maměnka. Běžkařům doporučuje okruhy v přírodním parku Hostýn v sousedním Zlínském kraji a běžecké trasy v Beskydech, které je provedou nejkrásnějšími scenériemi v regionu," píše se dále na webu BIC. (jan, jap)

Článek najdete ZDE